ZZG W POLSCE KWK "CHWAŁOWICE"

Twój Związek Zawodowy

Łączy nas wiele i razem walczymy o wspólne sprawy

Łączy nas wiele i razem walczymy o wspólne sprawy

ZZG w Polsce KWK "Chwałowice"

Jesteśmy jedną z największych organizacji związkowych w branży górniczej

Razem z nami przeżyjesz piękne chwile

Razem z nami przeżyjesz piękne chwile

Przyłącz się do nas

Możesz brać udział w licznych masowych imprezach integracyjnych

Wspólnie osiągniemy założone cele

Wspólnie osiągniemy założone cele

bezpłatne szkolenia dla członków związku

Masz możliwość skorzystania z bezpłatnych szkoleń, które wykorzystasz nie tylko w pracy

Jesteśmy dla wszystkich!

Jesteśmy dla wszystkich!

Jesteśmy jedną wielką rodziną

Jesteśmy organizacją, która będzie Cię reprezentować na szczeblu krajowym

Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2011 JoomlaWorks Ltd.

Jastrzębska Spółka Węglowa bez prezesa i wiceprezesów

jswZgodnie z przewidywaniami rada nadzorcza Jastrzębskiej Spółki Węglowej zadecydowała w piątek, 9 lipca, o zmianach w zarządzie spółki. Odwołani zostali prezes Barbara Piontek, wiceprezes ds. rozwoju Tomasz Duda, który pełnił także obowiązki wiceprezesa ds. technicznych i operacyjnych oraz wiceprezes ds. handlu Włodzimierz Hereźniak. Ponadto ze stanowiska wiceprezesa ds. ekonomicznych zrezygnował Jarosław Jędrysek.

Do czasu wyłonienia nowego prezesa pracami spółki będzie kierować prof. Stanisław Prusek, który został delegowany do pełnienia tej funkcji z rady nadzorczej. Okres delegowania ustalono na od 9 lipca do 8 października br. Jednak nie dłużej niż do dnia powołania prezesa. Prof. Prusek będzie także pełnił obowiązki wiceprezesa ds. technicznych i operacyjnych.

Przypomnijmy, że Stanisław Prusek jest profesorem nauk technicznych i od 2015 r. szefuje Głównemu Instytutowi Górnictwa. Jest uznanym ekspertem z zakresu górnictwa oraz geologii inżynierskiej. Jest współautorem ponad 70 zgłoszeń wynalazków i wzorów użytkowych, które uzyskały wiele nagród i wyróżnień w różnych konkursach krajowych i międzynarodowych. Za handel i rozwój w spółce do czasu powołania nowych wiceprezesów będzie odpowiadać natomiast Michał Rospędek, który także został delegowany do pełnienia tych funkcji z rady nadzorczej JSW. Jest on absolwentem Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. W latach 2008-2012 zatrudniony był w ZG Janina w Libiążu na stanowisku specjalisty do spraw geologii pod ziemią. Od 2018 r. jest naczelnikiem Wydziału Górnictwa Węgla Kamiennego w Departamencie Górnictwa w Ministerstwie Aktywów Państwowych.

Obowiązki wiceprezesa ds. ekonomicznych będzie pełnić wybrany przez załogę wiceprezes ds. pracy i polityki społecznej Artur Wojtków.

Przypomnijmy, że zmian w zarządzie domagały się reprezentatywne organizacje związkowe działające w JSW. Związkowcy w ubiegłym tygodniu zorganizowali manifestacje pod siedzibą spółki w Jastrzębiu-Zdroju, pod biurem europosłanki Prawa i Sprawiedliwości Izabeli Kloc w Mikołowie oraz pod biurem poselskim premiera Mateusza Morawieckiego w Katowicach. Przedstawiciele strony społecznej wskazywali wówczas na brak dialogu w JSW, wywieranie wpływu przez polityków partii rządzącej na obsadzanie stanowisk w zarządzie spółki. Organizacje związkowe skierowały w tej sprawie petycje do premiera.

Dr hab. Barbara Piontek, profesor Akademii WSB w Dąbrowie Górniczej została wybrana na prezesa 9 lutego. Stanowisko objęła 1 marca. Wcześniej była wiceprezesem Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Zasiada w radach nadzorczych. Jest także wykładowcą akademickim.

źródło: nettg.pl, autor: MD

Opieka prawna

Reklama