ZZG W POLSCE KWK "CHWAŁOWICE"

Twój Związek Zawodowy

Łączy nas wiele i razem walczymy o wspólne sprawy

Łączy nas wiele i razem walczymy o wspólne sprawy

ZZG w Polsce KWK "Chwałowice"

Jesteśmy jedną z największych organizacji związkowych w branży górniczej

Razem z nami przeżyjesz piękne chwile

Razem z nami przeżyjesz piękne chwile

Przyłącz się do nas

Możesz brać udział w licznych masowych imprezach integracyjnych

Wspólnie osiągniemy założone cele

Wspólnie osiągniemy założone cele

bezpłatne szkolenia dla członków związku

Masz możliwość skorzystania z bezpłatnych szkoleń, które wykorzystasz nie tylko w pracy

Jesteśmy dla wszystkich!

Jesteśmy dla wszystkich!

Jesteśmy jedną wielką rodziną

Jesteśmy organizacją, która będzie Cię reprezentować na szczeblu krajowym

Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2011 JoomlaWorks Ltd.
Błąd
  • Nieudane wczytanie danych z kanału informacyjnego.

Górniczy związkowcy czekają na decyzję rządu

zespół Trójstr MDW piątek, 10 stycznia, rozpoczęły się obrady Zespołu Trójstronnego ds. Bezpieczeństwa Socjalnego Górników. Główne tematy to rosnące zwały węgla, płace i przyszłość górnictwa wobec polityki klimatycznej.

Spotkanie związkowców z przedstawicielami rządu i przedstawicielami górniczych przedsiębiorców rozpoczęło się o godz. 9:30 w Urzędzie Wojewódzkim w Katowicach. Tuż przed jego rozpoczęciem Bogusław Hutek, szef górniczej Solidarności podkreślił, że jednym z głównych tematów będzie problem rosnących zwałów węgla przy kopalniach. - Od września alarmowaliśmy, że zwały są coraz większe, bo energetyka nie odbiera węgla. Dzisiaj to muszą być decyzje rządowe. Energetyka musi się wywiązać z umów, które zawarła. Cała sytuacja przypomina 2015 r., gdzie w pierwszym kwartale energetyka nie odbierała węgla, potem chciała renegocjacji kontraktów i skończyło się tym, że PGG sprzedało 3 mln t węgla po 120 zł za t. Do tej sytuacji nie dopuścimy. Jeżeli spółki chcą renegocjować kontrakty, które zawarły na długi termin i rozliczać się wg cen ARA, to dlaczego, kiedy węgiel kosztował po 15-16 zł za GJ, to wtedy nie chcieli rozliczać się w ARA? PGG respektowała umowy, teraz energetyka powinna respektować umowy i odbierać węgiel. Jeśli go nie odbiorą, to będziemy musieli poinformować załogi ostrzec ludzi przed postojowym – powiedział Hutek.

- Po półrocznej przerwie dzisiaj odbędzie się kolejne spotkanie Zespołu Trójstronnego. Będą omawiane tematy zabezpieczenia socjalnego, bo one są istotą sprawy. Poruszymy również kwestie elementów zewnętrznego otoczenia, które obserwujemy i które zachodzą na poziomie Komisji Europejskiej. Oprócz tego będziemy też rozmawiać o perspektywach dla naszego górnictwa oraz o tym, że maleje import węgla i to w sposób znaczący – zaznaczył Adam Gawęda, który jest głównym reprezentantem strony rządowej.

źródło: nettg.pl, autor: JM, fot.: Maciej Dorosiński

Opieka prawna

Reklama

Dziś w mediach

lokalny-bazar.pl