ZZG W POLSCE KWK "CHWAŁOWICE"

Twój Związek Zawodowy

Łączy nas wiele i razem walczymy o wspólne sprawy

Łączy nas wiele i razem walczymy o wspólne sprawy

ZZG w Polsce KWK "Chwałowice"

Jesteśmy jedną z największych organizacji związkowych w branży górniczej

Razem z nami przeżyjesz piękne chwile

Razem z nami przeżyjesz piękne chwile

Przyłącz się do nas

Możesz brać udział w licznych masowych imprezach integracyjnych

Wspólnie osiągniemy założone cele

Wspólnie osiągniemy założone cele

bezpłatne szkolenia dla członków związku

Masz możliwość skorzystania z bezpłatnych szkoleń, które wykorzystasz nie tylko w pracy

Jesteśmy dla wszystkich!

Jesteśmy dla wszystkich!

Jesteśmy jedną wielką rodziną

Jesteśmy organizacją, która będzie Cię reprezentować na szczeblu krajowym

Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2011 JoomlaWorks Ltd.
Błąd
  • Nieudane wczytanie danych z kanału informacyjnego.

W Sejmie o deputatach i górnictwie

czerkawski JMW Sejmie ponownie zostanie przedstawiony obywatelski projekt nowelizacji tzw. ustawy górniczej, który ma dotyczyć kwestii deputatów. Wg autorów dotychczasowe wypłaty rekompensat za utracony deputat wciąż nie uwzględniły ok. 12 tys. osób – głównie emerytowanych górników z Kompanii Węglowej oraz Katowickiego Holdingu Węglowego.

Pierwsze czytanie projektu nowelizacji ustawy górniczej odbędzie się w sali plenarnej Sejmu w czwartek, 9 stycznia. Sprawozdawcą będzie Wacław Czerkawski, przewodniczący komitetu, który przygotował projekt nowelizacji, a następnie zebrał 126 tys. podpisów. Jak przypomina Czerkawski, projekt był już procedowany w Sejmie poprzedniej kadencji.

- Wtedy projekt po pierwszym czytaniu trafił do komisji, ale dalej nic się w tej sprawie nie działo. Teraz ta kwestia znów wróci. Procedura sejmowa jest taka, że oznacza to, iż projekt przechodzi na kolejną kadencję i ma być ponownie procedowany. Projekt dotyczy wypłaty deputatów węglowych dla emerytów, którzy utracili je wskutek różnego rodzaju sytuacji. Ta kwestia została już częściowo rozwiązana poprzez wypłatę rekompensat wynoszących 10 tys. zł w dwóch transzach, natomiast sprawa ciągle nie jest do końca rozwiązana. Wciąż jest bałagan, a część osób została pominięta. Chodzi o ok. 12 tys. osób – emerytów głównie z Kompanii Węglowej i Katowickiego Holdingu Węglowego – argumentuje Czerkawski.

Jak zapowiada, oprócz kwestii deputatów, będąc na sejmowej mównicy, zamierza również poruszyć inne tematy związane z branżą górniczą.

- Pierwsze czytanie ma to do siebie, że sprawozdawca ma więcej czasu niż zwykle. Zamierzam skorzystać z tej okazji i przy okazji mówienia o deputatach poruszyć inne bieżące sprawy ważne dla branży górniczej. To, ile ataków zostało przeprowadzonych na górnictwo w ostatnim czasie, musi się to spotkać z jakąś ripostą i odpowiedzią. Taka okazja będzie właśnie 9 stycznia w Sejmie. Chcę również wszystkim posłankom i posłom opowiedzieć o sytuacji w górnictwie i o tych wszystkich mitach dotyczących tego, że ociepleniu klimatu jest winne górnictwo – zapowiada Czerkawski.

źródło: nettg.pl, autor: JM, fot.: Maciej Dorosiński

Opieka prawna

Reklama

Dziś w mediach

lokalny-bazar.pl