ZZG W POLSCE KWK "CHWAŁOWICE"

Twój Związek Zawodowy

Łączy nas wiele i razem walczymy o wspólne sprawy

Łączy nas wiele i razem walczymy o wspólne sprawy

ZZG w Polsce KWK "Chwałowice"

Jesteśmy jedną z największych organizacji związkowych w branży górniczej

Razem z nami przeżyjesz piękne chwile

Razem z nami przeżyjesz piękne chwile

Przyłącz się do nas

Możesz brać udział w licznych masowych imprezach integracyjnych

Wspólnie osiągniemy założone cele

Wspólnie osiągniemy założone cele

bezpłatne szkolenia dla członków związku

Masz możliwość skorzystania z bezpłatnych szkoleń, które wykorzystasz nie tylko w pracy

Jesteśmy dla wszystkich!

Jesteśmy dla wszystkich!

Jesteśmy jedną wielką rodziną

Jesteśmy organizacją, która będzie Cię reprezentować na szczeblu krajowym

Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2011 JoomlaWorks Ltd.
Błąd
  • Nieudane wczytanie danych z kanału informacyjnego.

Trzy ściany Chwałowic

chwałowice WGałDobre wyniki notuje w tym roku ruch Chwałowice należącej do Polskiej Grupy Górniczej kopalni ROW. Zakład eksploatuje obecnie trzy ściany dające średnie wydobycie na poziomie ok. 9,5 tys. t węgla na dobę. Od początku roku wydobył w sumie 1,56 mln t węgla. Górnicy wykonali ponadto 7080 m bieżących wyrobisk korytarzowych.

- Plan zakłada wydobycie do końca tego roku na poziomie 2,4 mln t węgla i wykonanie 10 200 m bieżących wyrobisk korytarzowych – ocenia Tomasz Tkocz, naczelny inżynier ruchu Chwałowice.

Pomimo trudnych warunków geologiczno-górniczych zakład realizuje zadania produkcyjne i planuje kolejne inwestycje. Kopalnia jest w trakcie przerzutu kompleksu ścianowego w rejonie Paruszowca I. Zadanie ma zostać ukończone na przełomie września i października br. Wówczas w tym rejonie kopalni ruszyć ma nowa ściana.

- Do końca roku planujemy uruchomienie jeszcze jednej ściany w części V zachodniej – mówi Tomasz Tkocz.

Warto zwrócić uwagę na fakt, że w ciągu minionych 10 lat stan załogi chwałowickiej kopalni zmniejszył się z ok. 3200 pracowników do ok. 2900, co nie stanowi jednak przeszkody w realizacji planów. Wszystko dzięki inwestycjom, modernizacjom oraz wzorowej postawie załogi. Szans na obniżanie kosztów produkcji kierownictwo kopalni upatruje w dalszej poprawie organizacji pracy, modernizacji transportu dołowego. W ostatnim czasie do chwałowickiego zakładu trafiły m.in. przenośniki ścianowe i podścianowe, kolejki spalinowe podwieszane i lokomotywy.

Trwa właśnie drążenie przekopu III wschodniego na poziomie 700 w kierunku Jankowic. Powstanie tym samym kolejne połączenie obydwu ruchów, umożliwiające sięgnięcie po nowe pokłady węgla.

- Na terenie Zakładu Przeróbki Mechanicznej Węgla powstaje nowy pomost przenośnikowy, który znacząco uprości transportowanie urobku na powierzchni zakładu – dodaje naczelny inżynier ruchu Chwałowice.

Chwałowicki zakład eksploatuje bardzo dobry jakościowo węgiel. W 80 proc. jest on odbierany przez energetykę zawodową. Kolejne 20 proc. stanowią sortymenty grube i średnie, w tym popularne na rynku ekogroszki o niskiej spiekalności i wysokiej kaloryczności, nadające się w sam raz do nowoczesnych pieców retortowych.

źródło: nettg.pl, autor: Kajetan Berezowski, fot.: Witold Gałązka

Opieka prawna

Reklama

Dziś w mediach

lokalny-bazar.pl