ZZG W POLSCE KWK "CHWAŁOWICE"

Twój Związek Zawodowy

Łączy nas wiele i razem walczymy o wspólne sprawy

Łączy nas wiele i razem walczymy o wspólne sprawy

ZZG w Polsce KWK "Chwałowice"

Jesteśmy jedną z największych organizacji związkowych w branży górniczej

Razem z nami przeżyjesz piękne chwile

Razem z nami przeżyjesz piękne chwile

Przyłącz się do nas

Możesz brać udział w licznych masowych imprezach integracyjnych

Wspólnie osiągniemy założone cele

Wspólnie osiągniemy założone cele

bezpłatne szkolenia dla członków związku

Masz możliwość skorzystania z bezpłatnych szkoleń, które wykorzystasz nie tylko w pracy

Jesteśmy dla wszystkich!

Jesteśmy dla wszystkich!

Jesteśmy jedną wielką rodziną

Jesteśmy organizacją, która będzie Cię reprezentować na szczeblu krajowym

Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2011 JoomlaWorks Ltd.
Błąd
  • Nieudane wczytanie danych z kanału informacyjnego.

Górnictwo: ratownicy odebrali sygnał z górniczych lamp

konferencja jmadejaW ostatnim penetrowanym odcinku chodnika H-10 ratownicy zlokalizowali sygnał radiowy z górniczych lamp. Na razie nie da się jednak precyzyjnie określić, do którego z trzech zaginionych górników może należeć lampa emitująca sygnał.

Chodzi o ostatni odcinek chodnika H-10, który prowadzi od skrzyżowania do przodka. Ratownikom zostało jeszcze do spentrowania ok. 80 m w tym rejonie. Jak przekazał podczas konferencji prasowej we wtorek, 8 maja, przed godz. 10 Daniel Ozon, prezes Jastrzębskiej Spółki Węglowej, w tym miejscu ratownikom udało odebrać sygnał z górniczych lamp.

- Wczoraj w godzinach nocnych, korzystając z aparatu GLOP, ratownicy znaleźli sygnał radiowy, który pojawia w tym miejscu na ok. 20-25 metrze. Sygnał radiowy jest zakłócony dużą ilością urządzeń metalowych pod ziemią i nie jest precyzyjny. Kolejna ekipa będzie teraz przeczesywała ten chodnik. Spróbujemy w najbliższych godzinach spenetrować chodnik do samego końca. Zakładam, że uda się to w ciągu 5-6 godzin, choć sytuacja jest nieprzewidywalna i dynamiczna – powiedział Ozon.

Trudno na razie określić, która z lamp emituje odebrany przez ratowników sygnał.

- Wiemy, że dwie lampy z tą samą częstotliwością były przypisane do dwóch konkretnych górników. Wydaje się, że to jest jedna lampa. Mamy trzech górników poszukiwanych, jeden miał lampę z inną częstotliwością, a dwóch ma lampę z tą samą częstotliwością. Nie wiemy dokładnie, czy to jest jedna lampa, czy dwie. – zaznaczył Ozon.

Do wstrząsu w ruchu Zofiówka, części kopalni zespolonej Borynia-Zofiówka-Jastrzębie, doszło w sobotę, 5 maja, ok. godz. 11. Tąpnięcie na poziomie 900 odcięło w chodniku H-10 siedmiu górników. Dwaj z nich zostali uratowani i trafili do Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego nr 2 w Jastrzębiu-Zdroju. Kolejnych dwóch, do których dotarli ratownicy, nie udało się uratować. Akcja trwa już czwartą dobę, ratownicy szukają trzech zaginionych górników.

źródło: nettg.pl, autor: JM, fot.: Jacek Madeja

Opieka prawna

Reklama

Dziś w mediach

lokalny-bazar.pl