ZZG W POLSCE KWK "CHWAŁOWICE"

Twój Związek Zawodowy

Łączy nas wiele i razem walczymy o wspólne sprawy

Łączy nas wiele i razem walczymy o wspólne sprawy

ZZG w Polsce KWK "Chwałowice"

Jesteśmy jedną z największych organizacji związkowych w branży górniczej

Razem z nami przeżyjesz piękne chwile

Razem z nami przeżyjesz piękne chwile

Przyłącz się do nas

Możesz brać udział w licznych masowych imprezach integracyjnych

Wspólnie osiągniemy założone cele

Wspólnie osiągniemy założone cele

bezpłatne szkolenia dla członków związku

Masz możliwość skorzystania z bezpłatnych szkoleń, które wykorzystasz nie tylko w pracy

Jesteśmy dla wszystkich!

Jesteśmy dla wszystkich!

Jesteśmy jedną wielką rodziną

Jesteśmy organizacją, która będzie Cię reprezentować na szczeblu krajowym

Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2011 JoomlaWorks Ltd.
Błąd
  • Nieudane wczytanie danych z kanału informacyjnego.

Chcesz zainwestować w zieloną energię? Skorzystaj z dotacji

fotowoltaika JG ARCRuszyła druga odsłona rządowego programu Mój Prąd. 13 stycznia rozpoczął się nabór. Wnioski o dotację wysokości 5 tys. zł można składać do NFOŚiGW od teraz do 18 grudnia 2020 r. Planujesz zainwestować w fotowoltaikę? Skorzystaj z rządowej propozycji.

Program skierowany jest do osób fizycznych wytwarzających energię elektryczną na własne potrzeby, które mają zawartą umowę kompleksową (z Operatorem Sieci Dystrybucyjnej – OSD, zakładem energetycznym) regulującą kwestie związane z wprowadzeniem do sieci energii elektrycznej wytworzonej w mikroinstalacji.

Jak informuje NFOŚiGW w pierwszej edycji programu zatwierdzonych zostało już ponad 21 tys. wniosków, w tym niemal 14 tys. - wypłaconych. Odrzucono 3700 wniosków. Do alokacji z budżetu, który wynosi 1 mld zł, zostało 868 mln zł. Dzięki programowi zredukowano już emisję dwutlenku węgla o 122 tys. t na rok i uzyskano zieloną energię 152 500 kW.

Kiedy można skorzystać z dotacji? Beneficjenci to osoby fizyczne wytwarzające energię elektryczną na własne potrzeby, które mają zawartą umowę kompleksową regulującą kwestie związane z wprowadzeniem do sieci energii elektrycznej wytworzonej w mikroinstalacji. Należy spełnić kilka warunków. Instalacja powinna być wykonana i podłączona do sieci elektroenergetycznej. Dotowane są instalacje fotowoltaiczne o mocy 2-10 kW, przeznaczone na cele mieszkaniowe. Program obejmuje inwestycje rozpoczęte po 23 lipca 2019 r. Inwestycja nie może być rozbudową już istniejącej instalacji.

Zwrot to do 50 proc. kosztów inwestycji, maksymalnie 5000 zł na instalację. Dotacja jest zwolniona z podatku PIT. Koszty inwestycji, które nie zostały pokryte wsparciem można odliczyć od podatku (ulga termomodernizacyjna). Wnioski należy składać w formie papierowej na formularzu, z podpisem własnoręcznym wnioskodawcy lub poprzez formularz udostępniony na portalu GOV.pl.

Wnioski w wersji papierowej składa się bezpośrednio w siedzibie NFOŚiGW, kancelaria główna przy ul. Konstruktorskiej 3A w Warszawie, od poniedziałku do piątku w godzinach 7.30 – 15.30. Można też je przesłać na adres: Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, ul. Konstruktorska 3A 02-673 Warszawa.

źródło: nettg.pl, autor: AMC, fot.: Jarosław Galusek/ARC

Opieka prawna

Reklama

Dziś w mediach

lokalny-bazar.pl