ZZG W POLSCE KWK "CHWAŁOWICE"

Twój Związek Zawodowy

Łączy nas wiele i razem walczymy o wspólne sprawy

Łączy nas wiele i razem walczymy o wspólne sprawy

ZZG w Polsce KWK "Chwałowice"

Jesteśmy jedną z największych organizacji związkowych w branży górniczej

Razem z nami przeżyjesz piękne chwile

Razem z nami przeżyjesz piękne chwile

Przyłącz się do nas

Możesz brać udział w licznych masowych imprezach integracyjnych

Wspólnie osiągniemy założone cele

Wspólnie osiągniemy założone cele

bezpłatne szkolenia dla członków związku

Masz możliwość skorzystania z bezpłatnych szkoleń, które wykorzystasz nie tylko w pracy

Jesteśmy dla wszystkich!

Jesteśmy dla wszystkich!

Jesteśmy jedną wielką rodziną

Jesteśmy organizacją, która będzie Cię reprezentować na szczeblu krajowym

Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2011 JoomlaWorks Ltd.
Błąd
  • Nieudane wczytanie danych z kanału informacyjnego.

Energetyka: do Polski popłynie prąd z Portugalii i Skandynawii

pradZa rok wystartuje wspólny rynek energii elektrycznej obejmujący Europę od Skandynawii aż po Półwysep Iberyjski. - Wiatraki na wybrzeżu portugalskim będą mogły zasilać nasz przemysł - zapowiada Ireneusz Łazor, prezes zarządu Towarowej Giełdy Energii. Dzięki integrowaniu rynków energii Unia Europejska chce zwiększyć konkurencyjność i obniżenie cen oraz większe bezpieczeństwo dostaw.

- Wspólny rynek energii to jest dopiero pierwszy krok. Kolejne doprowadzą do konsolidacji w europejskim sektorze giełdy energii - mówi agencji informacyjnej Newseria Biznes Ireneusz Łazor.

Komisja Europejska dąży do stworzenia wspólnego rynku energii do końca 2014 r. Aby tak się stało, kraje członkowskie UE muszą wdrożyć zasady trzeciego pakietu energetycznego z 2009 r. i przyjąć m.in. kody, czyli wspólne zasady sprzedaży i transportu energii elektrycznej. To proces tzw. market couplingu, czyli mechanizmu łączenia rynków, obszarów działania giełd. Kryje się za tym połączenie mocy dostępnych na wszystkich krajowych rynkach państw członkowskich Unii Europejskiej w jeden zintegrowany system. To ma umożliwić zakup energii poprzez giełdy, na których w wyniku gry popytu i podaży ustalane będą jednolite, transparentne i wiarygodne ceny.

- Na północy jesteśmy w fazie testów i w najbliższych kilkunastu tygodniach, w lutym przyszłego roku, powinna zafunkcjonować nowa formuła wyznaczania ceny w tej części Europy - zapowiada prezes TGE. - To jest algorytm uwzględniający zdolności przesyłowe pomiędzy poszczególnymi krajami, jak również propozycje cenowe kupna - sprzedaży uczestników rynków z tych krajów, które będą objęte właśnie wspólnym wyznaczaniem cen.

Wspólny rynek energii ma doprowadzić do większej, a zarazem równej konkurencji niezależnie od kraju działania firmy sprzedającej czy produkującej prąd i gaz, a w konsekwencji do niższych cen energii dla odbiorców. TGE jest aktywnym uczestnikiem i współtwórcą tego rynku, przygotowała m.in. giełdową Platformę Informacyjną, która zostanie uruchomiona w styczniu 2014 r. Dzięki temu uczestnicy giełdy energii będą mieli przejrzysty dostęp do informacji na temat rynku i transakcji tu zachodzących.

źródło: nettg.pl

Opieka prawna

Reklama

lokalny-bazar.pl